Portal nad drzwiami

Okna i drzwi drewniane rustykalne

Zarówno w oknach jak i drzwiach ich rustykalny charakter zostaje uwypuklony poprzez obróbkę powierzchni podkreślającą cechy naturalnego materiału jakim jest drewno, taką jak szczotkowanie powierzchni, ręczne heblowanie, patynowanie, płomieniowanie. Do zabezpieczenia powierzchni stosujemy matowe oleje i lakiery dające maksymalnie naturalny efekt. Zabiegi te podkreślają usłojenie drewna, nadają powierzchni ciekawą fakturę i sprawiają, że każde drzwi są wyjątkowe. Ważną cechą drewna jest to jest, że może być postarzane w różnym stopniu- może to być tylko lekkie szczotkowanie powierzchni podkreślające naturalny wygląd drewna, może być też głębokie szczotkowanie i struganie drewna, pozostawiające widoczne ślady ręcznej obróbki. Jaki efekt wybierzemy - to już zależy od indywidualnych preferencji. Ta uniwersalność zastosowań naturalnego drewna powoduje, że drzwi rustykalne będą się pięknie prezentowały nie tylko w starej drewnianej chacie, ale również w nowoczesnym wnętrzu.
Charakterystyczne dla stylu rustykalnego są proste tradycyjne wzory drzwi, ale bardzo często wykonujemy również drzwi z ozdobnymi frezowaniami na kasetonach, łączymy drewno z elementami ceramicznymi, stosujemy szerokie ozdobne opaski wokół drzwi, frezowane portale nad drzwiami i inne elementy, które sprawiają, że każde drzwi są niepowtarzalne. Wykonane z litego drewna, zachowują swój naturalny wygląd i ciepło przez długie lata.
Każdy model drzwi z naszej oferty, również te nowoczesne, może być wykonany zarówno w wersji gładkiej szlifowanej, jak i szczotkowanej czy postarzanej. Dotyczy to również drzwi malowanych lakierami kryjącymi, którym szczotkowanie powierzchni nadaje ciekawą fakturę, co dodaje im atrakcyjności.
W przypadku okien szczotkowanie powierzchni nadaje drewnu wypukłą fakturę i podkreśla słoje drewna. Bardzo często okna w stylu rustykalnym znaleźć można w domach drewnianych, zwłaszcza w połączeniu z okiennicami.

Drzwi rustykalne wewnętrzne

Drzwi rustykalne zewnętrzne

Szczotkowanie i postarzanie drzwi

OKNA rustykalne

FREZOWANIE

DETALE